WIDOWISKA HISTORYCZNO - TEATRALNE

WIDOWISKA HISTORYCZNO-TEATRALNE. REKONSTRUKCJE WYDARZEŃ MILITARNYCH I OBYCZAJOWYCH. Specjalizujemy się w organizacji artystyczno-warsztatowej widowisk historycznych teatru żywego na ulicy.

Zaletą naszych widowisk jest najwyższa jakość w zakresie czytelności przekazu teatralnego, który jest oparty na podstawie historycznej lub wydarzeniu historycznym czy obyczajowym danego miejsca i dostosowanym do danego wydarzenia środkom wyrazu artystycznego, które poruszają najczulsze emocje u widza i samych aktorów. Scenariusze do widowisk piszemy sami i sami tworzymy żywe obrazy aktywizując lokalny potencjał.

Nasze widowiska różnią się od innych sposobem kreowania i budowania scen, bez zbędnych dłużyzn, zróżnicowanie napięcia, odpowiednie tempo akcji i budowa sceny finałowej, która porusza nawet najtwardsze serca.

Widowiska przygotowywane są wspólnie z miejscową i okoliczną ludnością, co nadaje ich jeszcze wyższą rangę społeczną, przez aktywizację społeczną i wymiar edukacyjny, przez rozbudzanie w uczestnikach aktorskich talentów i miłości do Małej Ojczyzny. W widowiskach biorą udział zarówno amatorzy, rekonstruktorzy, jak również zawodowi artyści scen polskich występujący na równi z miejscową ludnością, biorący udział w warsztatach aktorskich i częściowej reżyserii.

W takiej formie Małgorzata Retkowska realizuje widowiska zdobywając sobie coraz większe grono osób, dla których ten przekaz historyczny jest żywą lekcją historii. Widowiska uliczne ogląda nawet 10 000 osób. Po zakończeniu widowiska lokalne społeczeństwo odczuwa niezwykłą integrację społeczną i międzypokoleniową oraz radość z powodu współtworzenia wydarzenia kulturalnego w hołdzie dla własnej historii.

Cena przygotowania widowiska jest ceną umowną w zależności od potencjału lokalnego i skali jego przygotowań.

 

Największe widowiska organizowane i przygotowywane przez Małgorzatę Retkowską to:

  1. Teatr Żywy na Ulicy - „Nalot bombowy na Mławę” w latach 2008-2009 w części cywilnej;

  2. „Mława zawsze wierna Rzeczpospolitej – nalot bombowy na Mawę” – 2010;

  3. „Mazowiecki Retro Świat Miasta Pogranicza – nalot bombowy na Mławę” – 2011;

  4. „Zbrodnia lubińska 1982” – Lubin 2012;

  5. „Riese – pamięci ofiar” – Ludwikowice Kłodzkie - Muchołapka2013. 

  6. "Taniec Wolności" z okazji 25 Rocznicy Wyborów- sceny rekonstrukcyjne "Grudzień '70" oraz "Kopalnia Wujek '81" - Multimedialny Park Fontann Warszawa 2014.

Jeżeli Twoja miejscowość lub obiekt potrzebuje promocji i ożywienia kulturalno-społecznego oraz integracji społecznej i międzypokoleniowej to widowisko przez nas stworzone przy współudziale miejscowego potencjału będzie gwarantem sukcesu. Od Ciebie jednak zależy co dalej z tym zrobisz, czy nie zmarnujesz owoców tej pracy.

My budzimy ludzką wrażliwość ze snu!

Realizacja APISOFT Strony Internetowe