STATYŚCI - PROFESJONALIŚCI - REKONSTRUKTORZY

W celu obniżenia kosztów produkcji filmowej Agencja poleca do współpracy przy realizacjach filmowych „statystów – rekonstruktorów”, którzy dysponują własnym kostiumem i charakteryzacją, by daną postać odtworzyć.

W większości to ludzie z dużym doświadczeniem, często po kilkunastu warsztatach aktorskich. Osoby te są niezwykle zdyscyplinowane na planie, ich ruchy są powtarzalne, znają dobrze postać historyczną, którą odtwarzają i wcielają się w nią bez problemu. Nie tylko odpowiednio wyglądają, ale także zachowują się zgodnie z obowiązującym wówczas obyczajem. Praca takiego „statysty - rekonstruktora” zdecydowanie skraca czas kręcenia poszczególnych scen na planie filmowym, a reżyserowi daje duży komfort pracy, co w efekcie przekłada się również na autentyczność scen.

W zakładce AGENCJA POSTACI znajdą Państwo zdjęcia gotowych postaci do filmu z terenu całego kraju. Każda postać ma przypisany rejon np. Mazowsze, a informacja ta dotyczy miejsca przebywania danej osoby. Ta informacja daje możliwość doboru odpowiednich postaci i planowania przez Państwa dni zdjęciowych w miejscach planów filmowych w całej Polsce. Katalog Postaci będzie sukcesywnie poszerzany zarówno terytorialnie, jak i epokowo oraz obyczajowo.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć pokazujących nasze Postacie na różnych planach w czasie ich gry aktorskiej i w akcji. Postacie te wprowadzają do filmu nową jakość poprzez bardziej wiarygodnie odtworzony plan drugi i trzeci w filmie, co zwiększa autentyczność odtwarzanych realiów, a dla widza film staje się ciekawszy i jest bardziej emocjonalnie odbierany.

Realizacja APISOFT Strony Internetowe