1895 - Kobiecy ubiór żałobny

Strój został zakupiony jako dziewiętnastowieczny strój żałobny. Pochodzenie nieznane. W jego skład wchodzi: żakiet, spódnica, halka, dwie chustki, szal, torebka i toczek na głowę.

Żakiet:

wykonany jest z materiału z wełny z niezwykle ciekawym kołnierzem z ozdobnymi aplikacjami. Posiada 2 ozdobne, szklane guziki przylutowane do metalowego uchwytu w kształcie koła. jeden guzik w stanie szczątkowym. Cały zapinany na zatrzaski, tak jak i mankiety.

Spódnica:

z błyszczącego materiału - bardziej jedwabiu. Wielokrotnie poszerzana wstawkami z innego gatunku i odcienia materiału. W pasie symetryczne potrójne zakładki.

Halka:

prawdopodobnie atłasowa ozdabiana potrójnym sznurem złotej metalizowanej wstążki, niezwykle bogata w porównaniu ze spódnicą.

Chustka:

dwie chustki jedwabne kwadratowe, cieńsza i grubsza.

Toczek:

welurowy lub aksamitny toczek wybarwiony z koloru czarnego na brązowy prawdopodobnie od słońca ze szczątkową dekoracją piór i jedwabnym wiązaniem. Pod atłasową podszewką zaszyta była metka producenta w języku niemieckim.

Szal:

bardzo duży szal wełniany z frędzlami.

Torebka skórzana:

przypominająca płaską portmonetkę zapinaną na zapięcie klik-klak w kolorze bardziej brązowym niż czarnym z powodu zużycia.

Całość w stanie prawie idealnym.

Realizacja APISOFT Strony Internetowe