Mazowiecki Retro Świat Miasta Pogranicza - nalot bombowy na Mławę 1939

Czwarty i ostatni teatr żywy na ulicy z cyklu "Nalot bombowy na Mławę" z roku 2011 przygotowany pod kierownictwem i według scenariusza Małgorzaty Retkowskiej. Widowisko współreżyserował Daniel Jacewicz, a komentarz napisał dr Leszek Zygner. Opracowanie muzyczne Dominika Obrębska. Gościnnie w widowisku udział wzięli artyści sceny polskiej : Stanisław Górka i Wojciech Machnicki oraz pieśniarz Jarosław Chojnacki.

W widowisku zostały wykorzystane utwory min. Eldo i Grammatik oraz Czesława Mozila, jak również utwór, który w 2008 podarował nam na pierwszy "Nalot bombowy na Mławę 1939", kompozytor Piotr Mikołajczak. Z przyczyn niezawinionych przez MDK przygotowania do widowiska trwały jedynie dwa tygodnie. Dzięki wsparciu Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie oraz mieszkańców miasta udało się wspólnie stworzyć mega widowisko, w którym uczestniczyło 187 osób przy dziesięciotysięcznej widowni. Widowisko w całości dotyczyło ludności cywilnej, przez co zyskało na barwności i traumie w końcowej fazie po nalocie. Zostało stworzone za 10 000 zł, a wyceniono je na 200 000 zł.

Przedstawiamy zdjęcia dzięki uprzejmości fotografa Pawła Olszaka i Bartłomieja Ponikiewskiego oraz teledysk z widowiska, który otrzymaliśmy od Rafała Schykowskiego.

Realizacja APISOFT Strony Internetowe