Aktywizacja i integracja międzypokoleniowa lokalnej społeczności na tle wydarzeń kulturowych i historycznych miejsca.

Wiele samorządów zapewne zadaje sobie pytanie jak aktywizować lokalną społeczność? Czy istnieje jakiś wspólny mianownik dla integracji międzypokoleniowej w naszej miejscowości? Co zrobić aby w imprezach kulturalnych z jednakową chęcią brały udział trzy pokolenia?

... i żeby nie był to piknik rodzinny z muzyką disco-polo z darmowymi kiełbaskami i tanim piwem w tle. Jeśli chcesz znać odpowiedź na to pytanie to, to szkolenie jest dla Ciebie i dla przedstawicieli Twojej miejscowości.

Warsztaty prowadzi Małgorzata Retkowska - pedagog, menadżer i animator kultury, rekonstruktorka, pomysłodawca i twórca lokalnych produktów marketingowych t.j. pierwsza cywilna i największa w Polsce Grupa Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej, największego i pierwszego w Polsce widowiska ulicznego tetralno-historycznego z udziałem  prawie 200 mieszkańców lokalnej społeczności. W 2013 roku nagrodzona tytułem jednej z dziesięciu Kobiet Sukcesu Mazowsza, za pracę z lokalną społecznością na bazie spuścizny historycznej. Jest organizatorem i reżyserem kilkudziesięciu widowisk i rekonstrukcji, uczestnikiem ponad stu.

Szkolenie jest aktywną formą poszukiwania wspólnego mianownika dla ludzi i miejsca.

Małgorzata Retkowska prowadzi warsztaty i szkolenia w całej Polsce z ogromnym sukcesem integracji społecznej i międzypokoleniowej np. Mława,  Ludwikowice Kłodzkie, Pruszków, Cedynia.

Szkolenie samorządowców i liderów może być wstępem do warsztatów służących integracji lokalnej społeczności i stworzeniem widowiska teatralnego na bazie lokalnej historii i wydarzeń kulturalnych.

 

Realizacja APISOFT Strony Internetowe