Wynajmij wystawę historycznych strojów kobiecych!

Wystawa "Od Zaborów do Niepodległości" to wystawa strojów kobiecych zaprojektowana w aspekcie historycznym, ekologicznym, up-cykling i re-fashion. Ponad 20 sukien na manekinach jest doskonałą formą oprawy dla tworzenia filmów edukacyjnych, historycznych i związanych z ekologią. Wystawa przeznaczona jest dla muzeów, dworków, pałaców, ośrodków kultury, fundacji i stowarzyszeń.

 Prezentowane forma kostiumów kobiecych obrazuje w jaki sposób zmieniała się moda i sylwetka kobieca w latach 1830-1920.

Na podstawie prezentowanych sukni inspirowanych garderobą takich kobiet jak: Helena Modrzejewska, Maria Konopnicka, Lucy Maud Montgomery, czy Kate Winslet z filmu „Titanic”, możemy prześledzić główne nurty kobiecej mody XIX i początku XX w. Na wystawie można zobaczyć zarówno suknie dzienne, wieczorowe, balowe, kostiumy karnawałowe, zestawy do jazdy na rowerze, do jazdy konnej, suknię ślubną Marii Pileckiej żony Rotmistrza Witolda Pileckiego i suknię żałobną z okresu Powstania Styczniowego.

Wystawę uzupełniają plansze informacyjne dotyczące przesłania i misji wystawy, informacji o kaligrafie Tadeuszu Wolterze oraz plansze z historycznymi aspektami zawiązanymi z modą kobiecą tj.: panier, krynolina, Żałoba Narodowa, rękaw „barani udziec”, turniura, krynolina, „gołębia pierś”, tuba z epoki „Titanica”, czy inspiracje paryskie w Dwudziestoleciu Międzywojennym.

Wystawa jest protestem przeciwko degradacji środowiska naturalnego na Ziemi i została wykonana w technikach up-cykling i re-fashion.

Wystawie towarzyszy Księga Pamiątkowa w której można zobaczyć pismo kaligrafowane atramentem z orzecha włoskiego.

Koszt wynajmu wystawy na okres jednego miesiąca wynosi 3.000 zł brutto. Istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia czasu trwania wystawy oraz uzupełnić o wydarzenia towarzyszące tj. warsztaty kaligrafii, recital piosenek oraz warsztaty związane z historią mody.

Realizacja APISOFT Strony Internetowe